Od kiedy firma Polieco opracowała i wyprodukowała kompozytową pokrywę KIO, jej produkty rewolucjonizują sektor przemysłowy.
Włazy KIO są produkowane zgodnie z normami EN 124-1 i EN 124-5. Włazy KIO celowo poddawane naprężeniom podczas testów obciążeniowych powracają do pierwotnego kształtu i formy. W ramach tych samych testów wykazano, że w przeciwieństwie do włazów żeliwnych produkty KIO poddane ekstremalnemu obciążeniu nie pękają, lecz uginają się, zachowując sprawność i funkcjonalność.
Włazy kompozytowe KIO są o 70% lżejsze niż włazy żeliwne europejskich producentów. Dzięki małej masie są łatwe w obsłudze i montażu, co oznacza oszczędności kosztów pracy i instalacji, a także potencjalne ograniczenie obrażeń ciała podczas montażu
i konserwacji. Mała masa przekłada się również na znaczne obniżenie kosztów transportu.
Włazy KIO szczególnie nadają się do montażu w obszarach dla pieszych. Ponieważ Kinext™ jest materiałem nieprzewodzącym, produkty KIO chronią pieszych przed napięciem krokowym, zwłaszcza w wilgotnym i mokrym środowisku.
Włazy KIO w dużym stopniu zmniejszają poziom hałasem. Kinext ma mniejszą gęstość niż żeliwo, dzięki czemu tłumi hałas i zakłócenia powodowane przez pojazdy przejeżdżające nad zamontowanymi włazami.
Kompozyt Kinext™ jest odporny na działanie substancji chemicznych i nie ulega korozji w wyniku ciągłego narażenia na czynniki atmosferyczne.
Z tego powodu produkty KIO nigdy nie wymagają ponownego malowania i szczególnie nadają się do zastosowania w obszarach, w których obecne są łatwopalne ciecze, takich jak stacje paliw i magazyny, znacznie zmniejszając ryzyko zapłonu od iskier mogących powstać na powierzchni pokryw.
Podczas produkcji i montażu produktów KIO zbadano emisje CO2, co pozwoliło nam uzyskać certyfikat zgodności z normą ISO TS 14067.
Dwie istotne cechy zapewniają włazom z materiału kompozytowego przewagę nad żeliwnymi:
– mniejsze zużycie energii dzięki temperaturze wytwarzania (70°C w przypadku włazów KIO w porównaniu z 1200°C w przypadku włazów żeliwnych);
– mniejszy wpływ transportu na środowisko dzięki zmniejszonej masie (możliwe jest załadowanie trzykrotnie większej liczby włazów KIO w stosunku do włazów żeliwnych).
Włazy KIO można zindywidualizować przez umieszczenie na nich nazwy firmy, rodzaju instalacji lub innych wymaganych informacji. Nasze produkty mogą być również wykonane w różnych wersjach kolorystycznych.
W przypadku włazów KIO klasy B125 dostępny jest system blokujący. Do obsługi systemu blokującego można użyć zwykłego wkrętaka lub specjalnego klucza. System blokujący znajduje się również we włazach klasy C250 i D400, zgodnie z normą EN 124-5.
Wartość złomu żelaznego jest coraz większa, a liczba kradzieży wpływa na koszty ponoszone przez władze publiczne i firmy usługowe. Codziennie czytamy doniesienia o kradzieży włazów i sprzedaży na złom, a poza ekonomicznymi skutkami kradzieży produktów istnieje również ryzyko poważnych wypadków i obrażeń spowodowanych niebezpiecznymi otworami na drodze. Produkty KIO nie mają wartości w skupach złomu
Włazy KIO przetestowano w temperaturach –30°C oraz +150°C i wykazano, że zachowują wytrzymałość na obciążenie, dzięki czemu szczególnie nadają się do bardzo gorących i bardzo zimnych obszarów.
Kompozyt Kinext™ charakteryzuje się minimalnym poziomem zakłóceń częstotliwości radiowych, sygnałów satelitarnych i sygnałów sieci komórkowych powiązanych z nowoczesnymi sieciami przesyłowymi.
Dzięki temu właz kompozytowy KIO stanowi najlepsze rozwiązanie w przypadku anteny podziemnej.
Kompozyty nie są naturalnym materiałem występującym w przyrodzie. Są połączeniem co najmniej dwóch chemicznie różnych składników. Taka kombinacja posiada unikalne właściwości chemiczno-fizyczne.
Materiały kompozytowe różnią się od metali i tworzyw sztucznych sposobem łączenia elementów o różnym składzie i kształcie. Każdy z nich zachowuje swoją tożsamość w końcowym związku, bez rozpuszczania się lub całkowitego topienia w drugim.
Kompozyty służą zazwyczaj do produkcji przedmiotów, które muszą być lekkie, a zarazem posiadać określone właściwości mechaniczne . Np. w inżynierii lotniczej wymagana jest wysoka wytrzymałość zmęczeniowa i odporność na korozję, w medycynie (do budowy sztucznych implantów) wytrzymałość i lekkość.
Naturalne, dostępne materiały oferują ograniczone możliwości i właściwości nie do końca odpowiadające potrzebom rynku.
Materiał kompozytowy Kinext™ został opracowany i opatentowany przez Grupę Polieco.
Ten unikalny kompozyt jest wynikiem wieloletnich badań i eksperymentów i może być używany do wytwarzania nieograniczonej gamy produktów o każdym kształcie i rozmiarze. Właśnie z tego tworzywa Polieco Group stworzyła KIO, wyjątkową pokrywę do włazów.
Wybór rozwiązań opartych o tworzywo Kinext oznacza, że inwestujesz w trwałe i innowacyjne materiały. Pokrywy KIO ułatwiają pracę montażystom i zapewniają długotrwałe użytkowanie. Włazy kanałowe KIO posiadają certyfikaty zgodności z normami EN 124-1, EN 124-5 oraz UNI TR 11671:2017. Certyfikaty zostały wydane przez włoski instytut ICMQ.